Star of Texas Fair & Rodeo

Class 1: Fall & Winter Jr Heifer Calves
1. Bill & Dolores Jenkins with BDJ Sugar Plum Oak*; 2. Laura Cole with CCC Limitless**; 3. Charlotte & Steve Williams with WWW Kid Edwina; 4. Aubree Blissard with MABC Coconut Lady 1405; 5. Aubree Blissard with MABC Chocolate Lady 14; 6. Cheraye Aguirre with CA Lady “A”; 7. Meredith Roberts with JAM Lil Miss Muffin

Class 2: Summer Jr Heifer Calf
1. Jeff Bash with Becket G Starlet 261L**; 2. Chris Hoffman with SP Sammy

Class 3: Summer Jr Heifer Calf
1. Bill & Dolores Jenkins with BDJ Silver Breez*; 2. LK Robinson Farms with LK’s Half Pint; 3. Meredith Roberts with JAM Little Sister; 4. Meredith Roberts with Horseshoe B Miss 100X

Class 4
1. LK Robinson Farms with LK’s Bonnie; 2. Chris Hoffman with SC Miss Babette; 3. LK Robinson Farms with LK’s Taylor; 4. Greg Schulz with SS Miss Rickie

Class 5
1. Steve Splitt with SS Miss Lady*; 2. Mark Kelley with SS Miss Irish; 3. Jeff Fulgham with JF Deckers Princess

Class 6
1. Jeff Fulgham with JF Jazmitaz**; 2. Cheyenne Heitz with JF Max Golden Honey; 3. Chris Hoffman with JD TJ’s Outlaw Pearl

Class 7
1.Aubree Blissard with MABC Sara Gold 0402

Class 8: Fall & Winter Int. Heifer
1. Steve Splitt with SS Miss Haley*; 2. Greg Schulz with SS Miss Princess Josie**

Class 9
1. Mason Leifeste with LS Star Saphire 05K; 2. Charlotte & Steve Williams with 05’s B-Day Joy; 3. Steve Splitt with SS Miss M&M; 4. LK Robinson Farms with LK’s Jewel; 5. Bill & Dolores Jenkins with LS Queen Anne 055K

Class 10: Summer Int. Heifer
1. Jeff Fulgham with KAP 1/2 Huntress Kati*; 2. Bill & Dolores Jenkins with LS Solana 033L**; 3. Cheraye Aguirre with LS Solana 0538; 4. Charlotte and Steve Williams with LS Miss Pot O’ Gold 036J; 5. Charlotte & Steve Williams with LS Gold Baroness 0562

Class 11: Spring Int. Heifer
1. Lauren Turner with SS Miss Pretty Penney*; 2. Mason Leifeste with TLT Miss Lucey**; 3. Jack King with LS Miss Pine Mountain 0L31; 4. Laura Cole with CCC Lance’s Ideal 02X; 5. Laura Cole with CCC Lance’s Limited Edition; 6. Meredith Roberts with SS Miss Francis Bean; 7. Jack King with EK Clover Mischief J; 8. Andreas Aguirre with LS Toughy’s Dawn 05T4

Class 12
1. Aubree Blissard with LS Sir Tristan’s Lady 977; 2. Aubree Blissard with LS Sir Tristan’s Lady 973; 3. Cheraye Aguirre with DLT SF Aubrey; 4. Jack King with JK’s Miss Starlight

Class 13: Pair of Females
1. Steve Splitt*; 2. LK Robinson Farms**; 3. Laura Cole; 4. Laura Cole

Class 14: Fall & Winter Jr Bull Calf
1. Meredith Roberts with JAM Chrome and Cobalt*; 2. Mason Leifeste with MSL Heavy T 64Y**; 3. Jim Schutt with Lance’s Prince 1101; 4. Greg Schulz with SF Mr Deckers Fury; 5. Greg Schulz with SF Mr Deckers Samson; 6. LK Robinson Farms with WR’s Twister; 7. Andreas Aguirre with AA Tombstone

Class 15: Summer Jr Bull Calf
1. Laura Cole with CCC Tucson’s Code-3 04Y**

Class 16: Summer Jr Bull Calf
1. Charlotte & Steve Williams with WW Prince William*

Class 17: Spring Jr Bull Calf
1. Steve Splitt with SS Wymore*

Class 18: Spring Jr Bull Calf
1. Steve Splitt with SS KC Joe**; 2. Jeff Fulgham with JF Jack

Class 21: Summer Int. Bull
1. Meredith Roberts with JAM Duke of Guns*

Class 22: Spring Int. Bull
1. Mark Kelley with BMH Prince Ferdinand*

Class 23: Two-Year-Old Bull
1. Jack King with JK’s High Jumper*

Class 24: Pair of Bulls
1. Steve Splitt; 2. Meredith Roberts

Class 25
1. Landen Schertz with SS Bandit; 2. Lydia Schertz with SS Dude

Class 26: Prospect Steer
1. Charlotte & Steve Williams with WW Rusty Red*; 2. Aubree Blissard with JAM Earl**; 3. LK Robinson Farms with LK’s Lightening

Class 27: Market Steer
1. Barrett Howe with JAM G-Man*; 2. Aubree Blissard with Salty; 3. Shawn Leifeste with LS Gold Emperor 01J6; 4. Elyssa Clark with KAP Nathan Arlon; 5. Lydia Schertz with Bullet

Class 28: Market Steer
1. Gracie Clark with KAP Hunter Pilot**; 2. Kelli Jo Darling with Dempster; 3. Cole Brown with Art; 4. Landen Schertz with SS Mr Leroy; 5. Leah Stroud with WW Joseph’s Dusk

PRE-JUNIOR

Class 1: Heifer Calf
1. Aubree Blissard with MABC Chocolate Lady 14; 2. Aubree Blissard with MABC Coconut Lady 1405**

Class 2: Heifer Calf
1. Greg Schulz with SS Miss Rickie*

Class 3: Summer & Fall Int.
1. Mason Leifeste with LS Star Saphire 05K*; 2. Aubree Blissard with MABC Sara Gold 0402**

Class 4
1. Mason Lefeiste with TLT Miss Lucey; 2. Stratton Dyer with LS Miss Pine Mountain OL31

Class 5
1. Landen Schertz with SS Bandit; 2. Lydia Schertz with SS Dude

Class 6: Prospect Steer
1. Aubree Blissard with JAM Earl*; 2. LK Robinson Farms with LK’s Lightning**

Class 7: Market Steer
1. Barrett Howe with JAM G-Man*; 2. Aubree Blissard with Salty; 3. Shawn Lefeiste with LS Gold Emperor 01J6; 4. Elyssa Clark with KAP Nathan Arlon; 5. Lydia Schertz with Bullet

Class 8: Market Steer
1. Gracie Clark with KAP Hunter Pilot**; 2. Kelli Jo Darling with Dempster; 3. Cole Brown with Art; 4. Landen Schertz with SS Mr Leroy

Class 9: Showmanship
1. Aubree Blissard with Salty; 2. Mason Leifeste with TLT Miss Lucey

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *