West Texas Fair & Rodeo

Class 2: Spring Jr Heifers
1. LK Robinson Farm with LK’s Commotion; 2. LK Robinson Farm with LK’s Maybelle

Class 3. Fall/Winter Jr Heifers
1. Emilee Munchrath with BLP Miss Peanut*; 2. Aubree Blissard with MABC Coconut Lady**; 3. Aubree Blissard with MABC Chocolate Lady; 4. Andrew Aguirre with CA Lady A

Class 6: Summer Int. Heifers
1. Dolores Jenkins with BDJ Sugarplum Oak*; 2. Charlotte Williams with WW Golden Grace**; 3. Dolores Jenkins with BDJ Silver Breez; 4. Chris Hoffman with SP Sammy

Class 7: Spring Int. Heifers
1. Chris Hoffman with SC Miss Babette; 2. LK Robinson Farm with LK’s Bonnie; 3. Chris Hoffman with HD TJ’s Outlaw Pearl; 4. Greg Schulz with JF Decker’s Princess

Grand Champion Female
BLP Miss Peanut
Reserve Grand Champion Female
BDJ Sugarplum Oak

Class 13: Cow/Calf
1. LK Robinson Farm with KAP Lil Quip Isha

Class 16: Summer Jr Bull Calves
1. LK Robinson Farm with LK’s Tazer

Class 21: Summer Int. Bulls
1. Greg Schulz with SS Mr Deckers Samson**

Class 22: Spring Int. Bulls
1. Charlotte Williams with WW Prince William*

Class 24: Two Year Old Bulls
1. Greg Schulz with SS Mr Kirk

Grand Champion Bull
SS Mr Kirk
Reserve Grand Champion Bull
WW Prince William

Class 27A: Prospect Steers
1. Andrew Aguirre with AA Tombstone

Class 27B: Prospect Steers
1. Aubree Blissard with Payton*; 2. LK Robinson Farm with Cash**

Class 30A: Market Steers
1. Aubree Blissard with Earl**; 2. LK Robinson Farm with Lightning

Class 30B: Market Steers
1. Greg Schulz with SF Mr Max Luther*

Junior Show
Class 2: Spring Jr Heifers
1. LK Robinson Farm with LK’s Commotion**

Class 3. Fall/Winter Jr Heifers
1. Cheraye Aguirre with CA Lady A*

Class 7: Spring Int. Heifers
1. LK Robinson Farm with LK’s Bonnie*; 2. Greg Schulz with JF Decker’s Princess**

Grand Champion Female
LK’s Bonnie
Reserve Grand Champion Female
CA Lady A

Class 11A: Prospect Steers
1. Andrew Aguirre with AA Tombstone**

Class 11B: Prospect Steers
1. LK Robinson Farm with Cash*

Class 14B: Market Steers
1. Greg Schulz with SF Mr Max Luther*

Junior Showmanship
Weston Robinson*
Andrew Aguirre

Pre-Junior Show
Class 2: Spring Jr Heifers
1. LK Robinson Farm with LK’s Maybelle

Class 3. Fall/Winter Jr Heifers
1. Emilee Munchrath with BLP Miss Peanut*; 2. Aubree Blissard with MABC Coconut Lady**

Class 6: Summer Int. Heifers
1. Aubree Blissard with BDJ Silver Breez

Class 11A: Prospect Steers
1. Aubree Blissard with Payton*

Class 14A: Market Steers
1. Aubree Blissard with Earl**; 2. LK Robinson Farm with Lightning**

Pre-Junior Showmanship
Emilee Munchrath*
Aubree Blissard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *